Publiceringsdatum: 2026-06-01
Funderar du på att söka jobb inom chefer och verksamhetsledare? Ett spännande jobb som restaurangchef hos ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG väntar på dig - varför inte söka idag? Om du redan bor i närheten av Helsingborg, är det här din chans att söka ett spännande jobb
ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG har just nu en ledig tjänst som restaurangchef. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Sista ansökningsdagen till jobbet som restaurangchef hos ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG är söndag den tjugoförsta juni 2026.
Brinner du för att ge den bästa servicen till världens bästa gäster? Drivs du av ett större ansvar i arbetet och gillar att utveckla dina kollegor? Då är det kanske dig vi söker!
Som Assistant Manager innebär ditt arbete att du, tillsammans med din Coffee Shop Manager, ska driva er Coffee Shop på ett så framgångsrikt sätt som möjligt. Du kommer att vara Coffee Shop Managerns högra hand när det kommer till försäljning, resultat och personalansvar. Du behöver kunna arbeta heltid och inte ha någon annan sysselsättning vid sidan om, så som studier eller annat arbete. Tjänsten är förlagd bakom baren tillsammans med medarbetarna och därför är det viktigt att du är en person som leder andra genom att föregå med gott exempel. Till denna roll söker vi en person som har som mål att växa inom företaget och gärna ser sig själv som Coffee Shop Manager inom ett år! För att läsa mer om rollen, klicka här https://espressohouse.com/jobbar.
Vi erbjuder dig en företagskultur som kännetecknas av härliga och drivna kollegor, roliga tävlingar och en tempofylld vardag. Vi har kul på jobbet, samtidigt som vi skapar lönsamhet. Utbildning är viktigt och alla våra medarbetare får genomgå en introduktion och Baristautbildning. Utöver detta erbjuder vi även mer utbildning för dig som arbetar som Assistant Manager, så som inom ekonomi, ledarskap, arbetsrätt och arbetsmiljö.
Espresso House är ledande inom branschen vilket betyder att du är en del av ett framgångsrikt företag med mycket goda utvecklingsmöjligheter. Vi satsar på våra medarbetare och det finns stora möjligheter att växa med oss. Du kan läsa mer om våra olika karriärmöjligheter på vår hemsida.
Tjänsten är ett vikariat på ca 1 år.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Företagsnamn | ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Organisationsnummer | 5565077160 |
| Typ av anställning | Behovsanställning |
| Yrke | Restaurangchef |
| Yrkesområde | Chefer och verksamhetsledare |
ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG söker en person till denna tjänst som restaurangchef med placerings i Helsingborg. Om det låter intressant att arbeta som restaurangchef hos ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG skickar du in din ansökan senast 2026-06-21.
Källa: Arbetsförmedlingen
ESPRESSO HOUSE SWEDEN AKTIEBOLAG söker en person till tjänsten som restaurangchef i Stockholm.
2026-06-01
Mer infoSAMHALL AB söker en person till tjänsten som hr-generalist/hr-partner i Helsingborg.
2026-05-12
Mer infoREGION SKÅNE söker två personer till tjänsten som sjukhusstädare i Helsingborg.
2026-05-19
Mer info