Lärare i NO, Enköping

Publiceringsdatum: 2026-10-05

Letar du efter möjligheter att arbeta inom pedagogik? Nu har du chansen att börja jobba som ämneslärare, 7–9 hos Glaveby Consulting AB. Sök nu om du är intresserad av att arbeta heltid hos Glaveby Consulting AB under 3 månader – upp till 6 månader. De letar just nu efter nya medarbetare.

Att bo i närheten av Enköping kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Glaveby Consulting AB i rollen som ämneslärare, 7–9 så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Sista ansökningsdagen till jobbet som ämneslärare, 7–9 hos Glaveby Consulting AB är onsdag den fjärde november 2026.


Jobbannons

Vi söker nu efter en legitimerad och erfaren lärare i NO-ämnen för årskurs 6-9.

Uppdraget omfattar 100% och startar i januari.

Skolan ligger i Enköping.

Mentorskap kan komma att ingå.

Om oss:

Vikarielärare är ett tjänsteföretag inom skolsektorn som hjälper skolor och förskolor med bemanning och rekrytering.

Vikarielärares lärare bedriver viktig och meningsfull undervisning som håller samma höga kvalitet som ordinarie lärares.

Vikarielärares lärare som kommer in och vikarierar och hjälper till när skolans egna pedagoger inte är där. Vikarielärare kan undervisa, lektionsplanera, bedöma och annat som skolor kan behöva hjälp med av en legitimerad lärare med goda referenser.

Vikarielärare får tack vare sin unika profil in stora mängder förfrågningar från skolor.

Vi arbetar även med rekryteringar. Är du behörig lärare så finns det chans att få ett nytt fast jobb genom oss direkt på en skola.

Välkommen med din ansökan.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnGlaveby Consulting AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5569878878
Typ av anställningTidsbegränsad anställning
YrkeÄmneslärare, 7–9
YrkesområdePedagogik

Ansökan

Glaveby Consulting AB söker en person till denna tjänst som ämneslärare, 7–9 med placerings i Enköping. Om det låter intressant att arbeta som ämneslärare, 7–9 hos Glaveby Consulting AB skickar du in din ansökan senast 2026-11-04.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »