Publiceringsdatum: 2026-03-23
Letar du efter möjligheter att arbeta inom försäljning, inköp, marknadsföring? Positionen som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Sök nu om du är intresserad av att arbeta deltid hos Willy:S AB under 11 dagar upp till 3 månader. De letar just nu efter nya medarbetare.
Att bo i närheten av Vimmerby kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Willy:S AB har just nu en ledig tjänst som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Har du vad som krävs för att arbeta som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB? Ansök innan måndag den sjätte april 2026 och ta reda på det!
Vi är alla olika. Och det är härligt! Vi anställer inte människor efter en viss mall utan efter vem du är. För oss är driv och personlighet viktigare än erfarenhet och bakgrund. Det går bra för oss, och vi växer så det knakar. Nu söker vi fler glada medarbetare med rätt inställning och vilja att utvecklas!
Vi söker dig som gillar mat, människor och försäljning och vill bli en del av vårt härliga gäng på Willys Vimmerby Allen! Tjänsten innebär kort och gott att du bidrar till att våra kunder kan handla bra och hållbar mat till riktigt bra priser.
Tjänsten avser: Vikariat på 32 timmar i veckan
Tillträde: 2026-04-27 till och med 2026-06-13
Arbetstider: Du kommer att variera mellan att arbeta tidig morgon, dagtid, kvällar och helger
Krav: Gymnasial utbildning, goda kunskaper i svenska (tal och skrift). Vi välkomnar sökande i alla åldrar, men med hänvisning till Arbetsmiljöverkets föreskrifter AFS 2023:2 kapitel 8 och bilaga 2, anställer vi inte personer under 18 år beroende på arbetsuppgifternas art.
Här kommer lite mer om tjänsten:
För oss är rätt inställning och vilja att utvecklas viktigare än erfarenhet och utbildning. Vi jobbar tillsammans som ett lag, då vi ser att ett riktigt bra samarbete ger det bästa resultatet – samtidigt som vi har kul på jobbet.
Lite mer om oss kommer här:
Willys växer och utvecklas hela tiden, och det gillar du också att göra. Du vill gärna lära dig nya saker, tycker om att utmanas och drivs av att ta ett större ansvar. Det är också toppen om du:
Om du vill veta mer om vad tjänsten innebär, kontakta Patricia Nelsén, patricia.nelsen@willys.se. Vi ser gärna att du vid intresse skickar din ansökan så snart som möjligt, då tjänsten kan komma att tillsättas före sista ansökningsdag den 2026-04-06. Vi tar endast emot ansökningar via våra jobbsidor.
För att ta reda på om just du är den vi söker så innehåller vår rekryteringsprocess både tester och intervjuer.
Vi kontrollerar ID och gör bakgrundskontroller vid samtliga rekryteringar. Läs mer: Så går det till när du söker jobb inom Axfood
Observera att vi inte under denna rekryteringsprocess kommer be dig logga in med ditt Bank-id eller scanna någon QR-kod. Vid frågor kontakta Medarbetarsupporten på jobb@axfood.se.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Willy:S AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
| Organisationsnummer | 5561632232 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Butikssäljare/Medarbetare, dagligvaror |
| Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Willy:S AB söker en person till denna tjänst som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror med placerings i Vimmerby. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-06.
Källa: Arbetsförmedlingen
Willy:S AB söker en person till tjänsten som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror i Strömstad.
2026-03-27
Mer infoVardaga AB söker en person till tjänsten som sjuksköterska, äldreomsorg och -vård/geriatrik i Vallentuna.
2026-03-27
Mer infoSynsam Group Sweden AB söker en person till tjänsten som butikssäljare, fackhandel i Vimmerby.
2026-03-10
Mer info