Publiceringsdatum: 2025-08-11
Skulle du vilja jobba inom försäljning, inköp, marknadsföring? Iduna AB söker just nu efter en butikssäljare, fackhandel och du kan vara den de letar efter. Iduna AB söker någon som vill arbeta deltid under 6 månader eller längre. Kanske är det du?
Att bo i närheten av Umeå kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Iduna AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som butikssäljare, fackhandel. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Här är chansen att bli en del av Iduna AB och jobba som butikssäljare, fackhandel! Ansök senast torsdag den tjugoförsta augusti 2025.
Är du vår nästa stjärna inom försäljning? Nu söker vi säljare till Umeå!
Är du en driven och serviceinriktad person med ett genuint intresse för försäljning och kundservice? Vi söker dig som sätter kunden i fokus och gör det lilla extra för att överträffa deras förväntningar!
Om du trivs i en roll där du får ta ansvar och göra skillnad - då kan du vara den vi letar efter!
Vi söker dig som:
Som säljare hos oss sätter du en ära i att överträffa kundens förväntningar avseende bemötande, produkt, pris samt butiksmiljö. Du ser merförsäljning som ett naturligt sätt att skapa mervärde för våra kunder.
Vi erbjuder en roll i ett engagerat team som tillsammans jobbar för att nå butikens uppsatta mål. Vi värdesätter dina personliga egenskaper och att du drivs av det personliga mötet. Att du har en positiv inställning, erfarenhet av försäljning samt att du gillar att jobba i ett högt tempo är en förutsättning för att lyckas i rollen.
Tjänsten avser ett vikariat på 13 tim/v under 6 månader med möjlighet till förlängning.
Tillträde omgående.
Låter detta intressant är Du välkommen med din ansökan! Vi kallar till intervju löpande, varför tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdag!
Tjänsten tillsätts under förutsättning att den inte behöver tas i anspråk av tillsvidareanställd/medarbetare med företrädesrätt.
Golden Heights koncernen där Iduna AB ingår med butikskedjorna Guldfynd, Hallbergs Guld och Albrekts Guld är marknadsledare i Sverige inom guldsmedsvaror och smycken. Sortimentet utgörs av guld, silver och bijouterier med klockor och presentartiklar som komplement.
Idag är IDUNA representerade över hela Sverige genom Guldfynd med 116 butiker, Hallbergs Guld med 32 butiker och Albrekts Guld med 39 butiker. Sedan 2015 ingår även Lyxxa på Väla Helsingborg i koncernen.
Golden Heights koncernen har ca 1465 anställda inklusive anställda på deltid. Omsättningen var 2020 ca 1.6 miljarder kronor.
Koncernbolaget i Finland består av Kultajousi med 71 butiker samt Westerback och Alexander Tillander med vardera en butik.
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | Iduna AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 6 månader eller längre |
Organisationsnummer | 5560609058 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Butikssäljare, fackhandel |
Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Iduna AB söker en person till denna tjänst som butikssäljare, fackhandel med placerings i Umeå. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare, fackhandel hos Iduna AB skickar du in din ansökan senast 2025-08-21.
Källa: Arbetsförmedlingen
Iduna AB söker en person till tjänsten som butikssäljare, fackhandel i Umeå.
2025-08-12
Mer infoIduna AB söker en person till tjänsten som butikschef i Umeå.
2025-08-08
Mer infoPartille kommun söker fyra personer till tjänsten som vårdbiträde i Partille.
2025-08-13
Mer info