Publiceringsdatum: 2026-02-11
Letar du efter ett jobb inom försäljning, inköp, marknadsföring? Letar du efter en chans att arbeta som inköpsassistent på Schindler Hiss AB? Nu är det möjligt. Sök nu om du är intresserad av att arbeta heltid hos Schindler Hiss AB under 6 månader eller längre. De letar just nu efter nya medarbetare.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Solna då det är tjänsteorten. Schindler Hiss AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom inköpsassistent. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Sista ansökningsdagen till jobbet som inköpsassistent hos Schindler Hiss AB är fredag den trettonde mars 2026.
Vill du utvecklas inom administration, reservdelar och support? Vi söker nu en driven och strukturerad person till ett 6 månaders vikariat på vår Reservdels och Supply Chain-avdelning, med goda möjligheter till förlängning och vidareutveckling inom företaget.
Som supply chain administratör hos oss får du en varierad arbetsdag där du arbetar nära både leverantörer och kollegor inom olika avdelningar.
Du kommer att ha en central roll i att säkerställa att våra behov inom reservdelar och supply chain flyter på smidigt. Rollen utgår från kontor i Bergshamra och är på heltid.
Viktigt: Vi värdesätter att du frågar om du är osäker – inte tar onödiga risker.
För mer information och frågor om tjänsten kontakta Strategic Purchasing Manager ndreas Morawski (andreas.morawski@schindler.com) alternativt HR Support hrsupport.se@schindler.com
Din ansökan med meritförteckning registrerar du på vår hemsida www.schindler.se så snart som möjligt. Urval sker löpande och tjänsten kan komma att tillsättas före sista ansökningsdatum.
Vi är ett företag som anser att mångfald leder till ökad produktivitet, högre innovation, bättre beslutsfattande, och högre medarbetarnöjdhet och mindre personalomsättning. Vi kommer att lägga stor vikt vid personlig lämplighet.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Schindler Hiss AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 6 månader eller längre |
| Organisationsnummer | 5562022821 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Inköpsassistent |
| Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Schindler Hiss AB söker en person till denna tjänst som inköpsassistent med placerings i Solna. Om det låter intressant att arbeta som inköpsassistent hos Schindler Hiss AB skickar du in din ansökan senast 2026-03-13.
Källa: Arbetsförmedlingen
HÖGLANDSFÖRBUNDET söker en person till tjänsten som utbildningsadministratör/utbildningssekreterare i Vetlanda.
2026-02-25
Mer infoBravura Sverige AB söker en person till tjänsten som administrativ assistent i Göteborg.
2026-02-25
Mer infoOptimal Assistans i Göteborg AB söker två personer till tjänsten som personlig assistent i Partille.
2026-02-25
Mer info