Publiceringsdatum: 2026-01-14
Har du övervägt att arbeta inom försäljning, inköp, marknadsföring-branschen? Det är nu möjligt för dig att få jobb som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB. Sök nu om du är intresserad av att arbeta deltid hos Willy:S AB under 11 dagar upp till 3 månader. De letar just nu efter nya medarbetare.
Att bo i närheten av Nora kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Willy:S AB har just nu sex lediga jobb som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror. Sök jobbet som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast onsdag den elfte februari 2026.
Vi är alla olika. Och det är härligt! Vi anställer inte människor efter en viss mall utan efter vem du är. För oss är driv och personlighet viktigare än erfarenhet och bakgrund. Det går bra för oss, och vi växer så det knakar. Nu söker vi fler glada medarbetare med rätt inställning och vilja att utvecklas!
Tjänsten avser: Semestervikariat på deltid om genomsnittligt 12 timmar/vecka under semesterperioden juni-augusti. Möjlighet att arbeta extra vid behov kommer finnas även under våren.
Tillträde: 2026-02-02 eller enligt överenskommelse.
Arbetstider: Du kommer att variera mellan att arbeta tidig morgon, dagtid, kvällar och helger.
Krav: Vi välkomnar sökande i alla åldrar, men med hänvisning till Arbetsmiljöverkets föreskrifter AFS 2023:2 kapitel 8 och bilaga 2, anställer vi inte personer under 18 år beroende på arbetsuppgifternas art. Du behöver ha goda kunskaper i svenska (tal och skrift)
Var ser du dig själv i sommar? Vid havet eller på Willys Hemma? De flesta svarar nog havet, vilket är helt okej. Men vi ser gärna dig hos oss i sommar! När du jobbar på Willys Hemma får du en fartfylld vardag. Du gör allt ifrån att packa upp varor, jobba i kassan, hjälpa våra kunder till rätta och hålla rent och fräscht i butiken. Som sommarjobbare på Willys Hemma får du snabbt ta eget ansvar och du blir en viktig del av butiksteamet som ska se till att ge våra kunder den bästa butiksupplevelsen, varje dag. I utbyte kan vi lova att du får erfarenheter – om till exempel försäljning och service – som du kommer att ha nytta av oavsett vad du väljer att göra längre fram. Kanske jobbar du kvar hos oss även efter sommaren?
Nu söker vi dig som vill bli en del av vårt härliga gäng på Willys Hemma Nora!
Det är inte alla som passar att jobba hos oss. Men många tycker att det är kul! För oss är rätt inställning och vilja att utvecklas viktigare än erfarenhet och utbildning. Hos oss får du jobba ihop med ett helt team av sköna personligheter med olika bakgrunder, kunskaper och perspektiv.
Lite mer om oss kommer här:
Du gillar mat, människor och försäljning lika mycket som vi! För oss spelar det ingen roll om du är vegan eller köttfantast, äter tacos en fredag eller en tisdag. Det fina med dig är att du är du. Och det är just det vi letar efter.
Om du vill veta mer om vad tjänsten innebär, kontakta Hanna Actins, hanna.actins@willyshemma.se. Vi ser gärna att du vid intresse skickar din ansökan så snart som möjligt, då tjänsten kan komma att tillsättas före sista ansökningsdag den 2026-02-11. Vi tar endast emot ansökningar via våra jobbsidor.
För att ta reda på om just du är den vi söker så innehåller vår rekryteringsprocess både tester och intervjuer.
Vi kontrollerar ID och gör bakgrundskontroller vid samtliga rekryteringar. Läs mer: Så går det till när du söker jobb inom Axfood
Observera att vi inte under denna rekryteringsprocess kommer be dig logga in med ditt Bank-id eller scanna någon QR-kod. Vid frågor kontakta Medarbetarsupporten på jobb@axfood.se.
| Antal tjänster | 6 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Willy:S AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
| Organisationsnummer | 5561632232 |
| Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
| Yrke | Butikssäljare/Medarbetare, dagligvaror |
| Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Willy:S AB söker sex personer till denna tjänst som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror med placerings i Nora. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Willy:S AB skickar du in din ansökan senast 2026-02-11.
Källa: Arbetsförmedlingen
Willy:S AB söker två personer till tjänsten som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror i Jönköping.
2026-01-09
Mer infoWilly:S AB söker fyra personer till tjänsten som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror i Partille.
2026-01-08
Mer infoWilly:S AB söker en person till tjänsten som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror i Sollentuna.
2026-01-07
Mer info