Publiceringsdatum: 2025-04-16
Skulle du vilja jobba inom försäljning, inköp, marknadsföring? Scorett Footwear AB är på jakt efter en skicklig butikssäljare, fackhandel och du kan vara rätt person för jobbet. Scorett Footwear AB söker någon som vill arbeta deltid under 3 månader – upp till 6 månader. Kanske är det du?
För detta jobb är Leksand den angivna tjänsteorten. Scorett Footwear AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom butikssäljare, fackhandel. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Har du vad som krävs för att arbeta som butikssäljare, fackhandel hos Scorett Footwear AB? Ansök innan onsdag den trettionde april 2025 och ta reda på det!
Scorett-gruppen är en av Sveriges ledande skokedjor inom detaljhandeln. Vi arbetar med att till varje säsong ta fram ett attraktivt sortiment med mycket hög kvalitet, trendfaktor och god komfort för både herr och dam. Vi ger alla medarbetare god produktkompetens och chans till utveckling och karriär – vilket är nyckeln till vår framgång. Vi arbetar också för en hållbar utveckling!
Som säljare är du vårt ansikte utåt, den som ska ge varje kund en förstklassig service och shoppingupplevelse. Våra kunder ska alltid kunna förvänta sig att få kunskap, produktinformation, inspiration, tips och idéer – det blir din uppgift att kunna leverera detta med ett leende på läpparna.
Andra arbetsuppgifter som du som säljare jobbar med är kassahantering, exponering, lagerhantering samt att hålla butiken ren och snygg.
Det absolut viktigaste är din personlighet. Vi tror att du är social och utåtriktad, du har massvis med positiv energi, du tycker det känns fantastiskt att få göra kunder nöjda och överträffa deras förväntningar. Att småprata kommer naturligt för dig och din lyhördhet bidrar till att du servar kunden efter dennes personlighet och specifika behov. Du är en teamplayer, du är tävlingsinriktad och du triggas av att jaga mål som både lyfter dig och din butik.
Det är toppen om du har erfarenhet av att arbeta som säljare, gärna inom detaljhandeln. Erfarenhet av kassaarbete, butiksexponering och in- och utleveranser är också meriterande. Det är viktigt att du är flexibel och att du har möjlighet att jobba kvällar såväl som helger och vardagar.
Älskar du dessutom mode och har en ”inga-problem-inställning” så är du helt rätt för oss!
Tjänsten är ett sommarvikariat på 15-20 tim/vecka, start omgående och fram till august. Rekryteringsprocessen sker löpande och tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdag. Därför rekommenderar vi att du skickar in din ansökan så snart som möjligt.
Varmt välkommen med din ansökan!
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | Scorett Footwear AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 3 månader – upp till 6 månader |
Organisationsnummer | 5563507747 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Butikssäljare, fackhandel |
Yrkesområde | Försäljning, inköp, marknadsföring |
Scorett Footwear AB söker en person till denna tjänst som butikssäljare, fackhandel med placerings i Leksand. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare, fackhandel hos Scorett Footwear AB skickar du in din ansökan senast 2025-04-30.
Källa: Arbetsförmedlingen
Fiskars Sweden AB söker en person till tjänsten som butikssäljare, fackhandel i Lessebo.
2025-04-03
Mer infoHumana AB söker en person till tjänsten som personlig assistent i Malung-Sälen.
2025-04-10
Mer infoCoop Syd AB söker fem personer till tjänsten som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror i Sjöbo.
2025-04-23
Mer info