Bussförare sökes!

Publiceringsdatum: 2025-07-08

Letar du efter anställning inom transport, distribution, lager? Multicultural And Recognition In Aspiration In L söker just nu efter en bussförare och du kan vara den de letar efter. Vill du arbeta heltid hos Multicultural And Recognition In Aspiration In L? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst 3 månader – upp till 6 månader.

Platsen där jobbet finns ledigt är i Landskrona. Multicultural And Recognition In Aspiration In L söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som bussförare. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Bli en del av teamet hos Multicultural And Recognition In Aspiration In L som bussförare genom att ansöka senast torsdag den trettioförsta juli 2025.


Jobbannons

MARIA-skolan är en fristående mångkulturell skola i Landskrona med årskurserna F-6 i dagsläget. Vi har ca 100 elever inskrivna.

Skolan söker en vikarie till vår skolbuss, som skjutsar eleverna till och från skolan. Det är en kombinerad tjänst där du arbetar som bussförare och utför andra arbetsuppgifter mellan körningarna. Du arbetar tidigt på morgonen och hämtar elever till skolan dagligen. Din arbetsdag fortsätter i skolan med diverse arbetsuppgifter och avslutas med att du lämnar eleverna hem på eftermiddagen. Du kör en mellanstor skolbuss med plats för 23 personer.

Vi söker dig som har ett gott och professionellt bemötande, är ansvarsfull och passar tiderna. Du är samarbetsvillig, flexibel, lösningsfokuserad och kan anpassa dig till snabba förändringar.

D-körkort är ett krav!

Tillträde: augusti 2025!

Du är välkommen med din ansökan! Vänligen ange löneanspråk och referenser i din ansökan!

Vid frågor, vänligen kontakta rektor på MARIA-skolan:

Alma Fetahovic via e-post: almamariaskolan@gmail.com

OBS! Intervjuer sker löpande och tjänsten kan tillsättas före sista ansökningsdag, så vänta inte med din ansökan.

Öppen för alla Vi fokuserar på din kompetens, inte dina övriga förutsättningar. Vi är öppna för att anpassa rollen eller arbetsplatsen efter dina behov.

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnMulticultural And Recognition In Aspiration In L
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5569178550
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeBussförare
YrkesområdeTransport, distribution, lager

Ansökan

Multicultural And Recognition In Aspiration In L söker en person till denna tjänst som bussförare med placerings i Landskrona. Om det låter intressant att arbeta som bussförare hos Multicultural And Recognition In Aspiration In L skickar du in din ansökan senast 2025-07-31.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Personlig assistent till kvinna i Västerås sökes!

Kompis Assistans, Ekonomisk Fören söker en person till tjänsten som personlig assistent i Västerås.

2025-07-04

Mer info

Personliga assistenter sökes!

Carelli Assistans AB söker sju personer till tjänsten som personlig assistent i Upplands-Bro.

2025-06-11

Mer info

Konstintresserad personlig assistent sökes! ca 70%

Assistans i Balans i Sverige AB söker tre personer till tjänsten som personlig assistent i Solna.

2025-06-16

Mer info