Publiceringsdatum: 2025-04-24
Är du intresserad av att jobba inom transport, distribution, lager? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Uniflex AB genom att arbeta som lagerarbetare. Intresserade sökes för deltid-jobb hos Uniflex AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba 11 dagar upp till 3 månader.
Att bo i närheten av Hallsberg kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Uniflex AB har just nu sex lediga tjänster som lagerarbetare. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Du har fortfarande tid att söka jobbet som lagerarbetare hos Uniflex AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är fredag den tjugotredje maj 2025.
Är du van vid fysiskt arbete och är en lagspelare? Då är detta jobbet för dig.
Vi söker nu containerlossare/lagerplock främst i Hallsberg men också vid tillfälle i Örebro.
Du kommer att ingå i en vikariepool och arbeta extra vid behov. Passförfrågningar skickas ut via sms.
Tjänsten kräver att du har en annan huvudsaklig sysselsättning på 51% i form av arbete eller studier.
Arbetstid är förlagt både dag och kvällstid och är perfekt för dig som går på gymnasiet eller pluggar på universitetet.
Dina arbetsuppgifter består av att tömma containrar på artiklar, kan vara tunga saker och är därför viktigt att du har god fysik.
Vid behov kommer du även plocka ordrar på lagret!
Vi söker dig som har en god fysik och tycker om att arbeta med kroppen.
Som person ser vi att du är noggrann, flexibel och arbetsvillig.
Du tycker om att arbeta självständigt och tar eget ansvar i ditt arbete.
Eventuella namngivna referenter bör ha kännedom om att de finns i dina ansökningshandlingar.
Uniflex är ett auktoriserat bemanningsföretag som arbetar med uthyrning och rekrytering. Uniflex finns i Sverige, Norge och Finland. I Sverige är vi drygt 3 000 anställda och finns på ett 40 tal orter. Vi är medlemmar i Almega Kompetensföretagen samt Byggföretagen och har kollektivavtal med LO, Byggnads, Unionen och Akademikerförbunden. Uniflex är kvalitets-, miljö- och arbetsmiljöcertifierade enligt ISO 9001, ISO 14001 samt ISO 45001.
På Uniflex ser vi våra medarbetare som vår viktigaste tillgång och därför erbjuder vi följande:
Vi söker ständigt efter nya kollegor som arbetar i enighet med våra värderingar passion & execution.
Antal tjänster | 6 |
---|---|
Arbetstid | Deltid |
Företagsnamn | Uniflex AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
Organisationsnummer | 5566370341 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Lagerarbetare |
Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
Uniflex AB söker sex personer till denna tjänst som lagerarbetare med placerings i Hallsberg. Om det låter intressant att arbeta som lagerarbetare hos Uniflex AB skickar du in din ansökan senast 2025-05-23.
Källa: Arbetsförmedlingen
PostNord Sverige AB söker sex personer till tjänsten som terminalarbetare i Växjö.
2025-05-07
Mer infoSärnmark Assistans AB söker en person till tjänsten som personlig assistent i Östhammar.
2025-05-07
Mer infoFrösunda Personlig Assistans AB söker en person till tjänsten som personlig assistent i Örnsköldsvik.
2025-05-06
Mer info